Co si budeme, existuje spousta případů, kdy se zkrátka nemůžeme rozhodnout, jestli zvolíme A nebo B. Ne vždy to ale musí být Kristova muka, zvláště potom pokud dodržíme těchto několik kroků, které budeme „praktikovat“ před každým rozhodováním.
1) Chladná hlava je klíč
Pokud jsme silně rozrušení, nemáme dostatek spánku nebo energie, jsme ospalí, nemocní, opilí, nikdy není dobré v takovýchto stavech dělat jakákoliv rozhodnutí. Vzpomínáte, když jste tehdy vypili litr vodky a najednou vám připadal jako super nápad napsat vašemu ex, jak moc vám chybí? Vidíte, a přesně takhle to je snad u každého rozhodnutí.
2) Musíte znát své možnosti
Vždycky je důležité vybírat z toho, co je okolo vás.. Říkáte si, co to má jako být, to zní logicky ne? Ale pokud se zamyslíte, pro každého druhého to je v onom momentu naprosto nereálná představa. Protože vždycky tak nějak přemýšlíme i nad možnostmi, které tu reálně nejsou. Je proto nutné si k tomu sednout, odpočinout si, dát si kávu a skutečně vybírat jen to, co tu doopravdy je! Přeci pokud sedíte v restauraci a máte na výběr svíčkovou nebo guláš, nebudete k tomu přeci přemýšlet o sushi, zvláště když jste v tradiční české restauraci. Zdánlivě logické, není tomu tak, kdybychom všichni přemýšleli stejně, jako přemýšlíme o guláši, svět by byl alespoň trochu lepší místo.
3) Nechme si poradit
Může se to zdát jako „rada nad zlato“, ale pohled někoho, kdo není „zainteresován“ vám může velmi pomoci ve vašem rozhodování. AŤ už si vybíráte produkt, službu nebo jenom místo, kde strávíte prázdniny. Vždycky je dobré se zeptat, co a jak. Například pokud se chystáte do hotelu, vždycky si přeci alespoň koutkem oka přečtete recenze a přesvědčíte se, že děláte dobrou volbu anebo se přesvědčíte o tom, že to nebyl zas tak dobrý nápad. A tohle je hrozně důležité dělat i mimo internet.
Berte to jako v hře „Kdo chce být milionářem?“ – jakmile stojíte před rozhodováním, a nevíte si rady nebo se jenom nedokážete dostatečně dobře rozhodnout, vždycky pomůže přítel na telefonu.